نتایج جستجو برای عبارت :

چه کنم فرزندم کتاب بخواند؟

الحمدلله 98/9/7 فرزندم به دنیا اومدن و بهترین روز زندگیم بعد از ازدواجم بود...از زمان بدنیا اومدن فرزندم تا امروز حدود دو ماه شش روز گذشته و حدود چهار ماهه طرح پیراپزشکی ام توی بیمارستان تموم شده و بیکار بیکار شدم...!اما این ایام بیکاری و تولد فرزندم روزای خوب اما سختی های خودش رو داشت اما خداوند رو شاکرم که فرزندم سالم به دنیا اومدن و زندگی سه نفرم شروع شد(خداوند توی این ایام بهم لطف وافری داشت)...
توی این ایام به شدت در حال پیگیری ادامه اشتغالم بو
مرا صدا بزن، فرزندم. منم پدرت. بیا و لحظه ای در کنار این فرسوده، اوقاتی را طی کن. بیا و لختی در آغوش پدرت، محبت را تصور کن. ناراحت نباش نمی خواهم هم سان پدران نصیحتت کنم اما در جیبم شکلات های خوشمزه ای دارم. می خواهم بگویم چقدر دوستت دارم. بیا، فرزندم. نمی خواهم بخاطر اشتباهاتت تنبیه ات کنم. می خواهم با همدیگر درستشون کنیم. می خواهی از این روزها برایت بگویم؟! مادرت را یافته ام، همدیگر را دوست داریم. از او دور هستم ولی او از من مراقبت می کند و می گو
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند شهید بمیرد و در قیامت حقتعالی او را با شهیدان محشور نماید در موقف با شهدا باشد هرکه این سوره را بخواند تا هشت روز از فتنه دجال ایمن باشد . اگرآیه آخر سوره را وقت خواب بخواند بالای سر او نوری تا مکه درخشان شود و ملائکه در میان آن نور بر وی صلوات فرستند تا از خواب برخیزد واگر درمکه این آیه را بخواند لمعات آن نور بر به بیت المعمور رسد ودر میان آن نور ملائکه بر وی صلوات فرستند تا بیدار شود . این آیه را ک
یه کتاب خیلی اتفاقی به دست من رسید...
سر همون مسافرت کربلا پارسال قاطی توشه های مذهبی و فرهنگی دانشگاه...
اونم کتاب" به فرزندم "بود...
نامه امام علی ع به امام حسن ع...
ترجمه نامه ۳۱ نهج البلاغه هستش ...
اولش یه جوریه...آدم فکر میکنه خودشم یکی از مخاطبای این نامه اس...:
این سفارش های پدری ست که میرود
پدری که میداند لحظه ها میگذرند 
میداند زندگی اش رو به پایان است
پدری تسلیم روزگار از دنیا بیزار 
ساکن خانه های گذشتگان که میداند نوبت اوست که خانه ها را بگ
                    در هنگام در ماندگی  سوره یس بخواند به هر مُبین که برسد حاجت خود را طلب کند ((161))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند حقتعالی ثواب صد شهید به او کرامت نماید و اگر در نافله ها بخواند ثواب 50
شهید دارد و چهل صف از ملائکه در نماز فریضه با او نماز گذارد  و اگر وقت خواب بخواند از فتنه قبر
محفوظ بماند . هرکه بخواند بی حساب به بهشت رود
برای ثواب زیاد رساندن به مرده دو رکعت نماز که در اولی فاتحه و آیه الکرسی و دوبار توحید و در رک
فرزندم سلام 
میدانم نوشتن این نامه کمی احمقانه به نظر میرسد چرا که هنوز نه تو زاده شده‌ای و نه من مقدمات زاده شدنت را فراهم کرده‌ام.حتی ممکن هست اصلا زاده نشوی.به هر حال این نامه برای توست فرزندم:
در ابتدا فرزندم باید بگویم که فرقی نداره پسر باشی یا دختر چرا که گونه بشر سر تا پا یک کرباسن اما بدان اگر دختر باشی بهتر است و اگر پسر باشی راحتتر خواهی زیست کمی.(ولی تو گوش نده سعی کن دختر بشی!)
فرزندم،مادرت(که هنوز هویت ش مشخص نیست)را هر روز صبح،ظهر
حضرت صادق ع فرمود هر که صد ایه از قران در شب در نمازی بخواند یعنی در یکی از نمازهایی که در شب میخوا
اند ظاهرا از نماز های نافله ایست که از اول شب تا صبح میخوانند یا جداگانه دو رکعت نماز بخواند و این صد ایه را در ان بخواند خدای عزوجل برای او عبادت یکشب را ثبتت کند و هرکس دویست ایه در غیر از نماز خواند فران در روزقیامت   باخصومت نورزد ودر باره ضایع گذاردنش و روی بر تافتن از ان شکایت از او نکند وهرکه در شبانه روز  در نماز روز شب پانصدایه بخواند خدا
             سوره حمد را موقع خواب بخواند ثواب 40000 دینار صدقه را دارد. خواندن آیه الکرسی ثواب یک قربانی دارد.((163))

بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را در فرائض بخواند فقر از او زایل شود  و روزی او فراخ شوشد واز مردان بد ایمن باشد
هرکه بخواند به عدد مستهزئین پیامبر ده حسنه به او بدهند و اگر بر چشم درد ناک بخواند شفایابد
              دزد: اللهم الی الله ترجع الامور والسارق السارقة فاقطعوا ایدیهما جزاء بما کسبانکلا من الله واله عزیز حکیم((97) )

هرکه این سوره را بخواند حق تعالی او را از ترس قیامت در پناه خود گیرد و او را از آتش دوزخ نگه می دارد و به سنت پیامبر از دنیا رود جهت محبت یا اداء قرض 21 بار این سوره را بخواند و جهت وسعت رزق سه بار اثر بخش باشد
هرکه این آیه را بخواند وبشوید و در جمعی بی تقوی بپاشد جدال و قتال بر پا شود . هم چنین برای پرهیزکار بیرون شدن از شبهات
  6 مرتبه سوره توحید را در شش طرف خود و 4 بار سوره حمد را به چهار طرف خود بخواند جلوی گناه او گرفته می شود((168)).
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند حقتعالی نماز وروزه او را قبول میک ند و آنچه در دنیا از او صادر شده حساب
ننماید جهت فتوحات عظیمه از شب دوشنبه تا یازده شب هر شب پانزده بار آن را بخواند و در هر بار بعد
از اتمام پانزده بار بگوید: یا ایهال الذین امنوا ارکعوا واسجدوا و اعبدوا ربکم وافعلوا الخیر لعلکم تفلحون و
پانزده صلوات بفرست
سوره والعصر را هر کس بخواند مقاومت او در برابر مشکلات زیاد می شود و در قیامت با اهل حق مهشور می شود((169)).
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند حقتعالی اورا از حوض کوثر آب دهد و در زیر درخت طوبی حضرت رسول برایش
حدیث گوید هرکه این سوره را بخواند از نهر های بهشتی سیراب شود و بعدد قربانی های که در اضحی
( روز عید قربان) شده اجر و ثواب دریابد اگر چهار پایی قولنج شده و افتاده سه بار در گوش راستش و
سه بار در گوش چپش این سوره را بخوانند بعد پای خو
حضرت صادق ع فرمود مومن بهر مرگی میمیرد جز صاعقه زیرا در حالیکه او ذکر خدای عزوجل میکند باو اصابت نکند  یزید بن معاویه عجلی گوید حضرت صادق ع فرمودصاعقه ها بکسبکه ذکر خدا گوید وذاکر است اصابت نکنند، گوید من عرضکردم  ذاکر کیست فرمود انکه صد ایه بخواند شرح مجلسی ره گوبد یعنی در هر  شب وروز صد ایه بخواند ایه بخواند یا در هر یک از شب و روز 
بسم الله الرحمن الرحیم

ده آیه اول این سوره را هرکه دائم تلاوت کند به بهشت رود . اول و آخر این سوره از گنج های بهشت است هرکه به سه آیه از اول عمل کند و پند بگیرد وبه چهار آیه از آخر آن ناجی ورستگار شود هرکه این سوره را بخواند کار او را به سعادت ختم کند و هرکس جمعه بخواند با پیامبران مرسل در فردوس اعلا باشد هرکه بخواند ملائکه مقربین در روز قیامت او را بشارت دهند به روح و ریحان و در وقت آمدن ملک الموت به قبض روح او را مزده دهند به چیزی که چشم او بر آ
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند فرشته ها بر او صلوات فرستند و توانگر باشد و این سوره ستاره تابانی است که درقیامت به صورت فرشته در آید و خواننده را شفاعت کند و به او دوپر دهند تا برصراط مثل پرنده پرواز کند هر آیه این سوره برات امانی از جسر جهنم باشد اگر بر درختی اویزند میوه خود دهد و اگر بر زن نا زا بیاوزیزند آبستن شود اگر بر جای درد ناک سه بار آیه  ربنا لا تزغ قلوبنا.... را بخواند شفا یابد
دو آیه مهم شهدالله وقل اللهم در این سوره اس
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند 60 حسنه برایش نویسند و 60 بدی وی را محو و 60 درجه او را بالا برند هرکه در خانه بخواند شیطان تا سه روز داخل آن خانه نشود هرکه زیاد بخواند در قیامت نامه عمل او را به دست راستش دهند وهرچه از او صادر شده است حساب نکنند و از رفیقان سید ابرار و ائمه اطهار باشد وهرکه این سوره را در خانه حاکم به قصد عزل وی نهد همان سال حاکم عزل شود و اگر دردمند یا درد شقیقه به خود آویزد شفا یابد
بگو راوی بخواند مجید پورولی کلشتری نشر عهد مانا حضرت رقیه(س)
بگو راوی بخواند : طلب گشایش چشم سر را داشت، چشم دلش باز شد…

بگو راوی بخواند : مجید پورولی کلشتری، نشر عهد مانا
خلاصه:
این کتاب درباره جوانی نابینا به نام عمران است که برای شفا گرفتن به شام هدایت می‌شود تا حضرت رقیه (س) را ببیند و از دستان گره‌گشای این دردانه امام حسین (ع) شفای چشمانش را بگیرد، اما وی زمانی به شام می‌رسد که حضرت رقیه سلام الله علیها از داغ و غصه به شهادت رسیده‌اند.عم
بسم الله الرحمن الرحیم
هر که این سوره را بخواند حق تعالی او را ده حسنه دهد به عدد هر فرشته ای که او را تسبیح نماید در آسمان ومین و تلافی کند هر عملی که درآن روز و شب نکرده ( یعنی ثوابش را به او دهد) هرکه این سوره را بنویسد و در شیشه سر تنگی نهد و در خانه قومی به قصد بد گذارد هر که در آن خانه باشد بیمار شود . هرکه در بامداد وشامگاه آیه فسبحان الله حین تمسون و حین تصبحون و... را بخواند جبران هر عبادتی باشد که در شب یا روز از او فوت شده است واگر در آخر هر
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را سه بار بخواند حق تعالی او را بی حساب شفیع نماید . هرکه بخواند به عدد هر ابری که روی آسمان آمده و آید تا روز قیامت بر وی حسنه نویسند وروز قیامت از موقنان بع عهد الله باشد
جهت آبستن شدن آیه 30 این سوره را به حروف مقطعه ( ولو ان قرانا.....: و ل و ان ق ران ا....)
نوشته وبر پهلوی زن ببندند بعداز هم بستری حامله شود . هرکه این سوره را زیاد بخواند الله اورا به مصیبت صاعقه گرفتار ننماید  و بی حساب داخل بهشت شده و شفاعت اون د
                             دزد: اللهم اخافک ممن یخافک و اعوذ بک ممن تخافک یعلم ما بین ایدیهم و ما خلفهم((96))
هرکه این سوره را بخواند خود سوره شفیع او شود تا در قیامت اورا به بهشت برد هرکه بخواند از مرگ مفاجات ایمن شود و هرکس بخواند و نزد حاکم رود از شرش در امان باشد این سوره برا ی تلاوت کننده اش شاهد عدلی است نزد کسی که شهادتش را مجزی می داند
                      رفع تب:وان یمسسک الله بضر فلا کاشف له الا هو وان یمسسک بخیر فهو علی کل شی قدیر((68 ))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند ملائک با صدای بلند ی که همه اهل عرصات بشنوند بگوید این بنده من از جمله خاصان من است پس وی را به به بندگان صالح ملحق کنید ودر بهشت نعیمش ساکن کنید واورا شراب دحیق که بکافور  مختوم باشد بچشانید . هرکه بخواند مثل این است که با پیامبر در فتح مکه شهید شده ودر قیامت در زمره کسانی باشد که پیامبر با وی
چرا فرزندم کودکانه رفتار می کند؟
در  نوشتار چرا پسرم حرف گوش نمیده؟ به این موضوع اشاره کردیم که علت این که بسیاری از والدین باید ده ها بارکاری را از فرزند خود بخواهند تا انجام دهد این است که فرزند آنها در مواجهه با آن والد خودکودکانه اش را بروز می دهد
و در ادامه اشاره کردیم که خود کودکانه با لوس شدن،در هم پاشیدن،استراحت کردن و جذب کردن همه چیزهای خوب تغذیه می شود

ادامه مطلب
چرا فرزندم کودکانه رفتار می کند؟
در  نوشتار چرا پسرم حرف گوش نمیده؟ به این موضوع اشاره کردیم که علت این که بسیاری از والدین باید ده ها بارکاری را از فرزند خود بخواهند تا انجام دهد این است که فرزند آنها در مواجهه با آن والد خودکودکانه اش را بروز می دهد
و در ادامه اشاره کردیم که خود کودکانه با لوس شدن،در هم پاشیدن،استراحت کردن و جذب کردن همه چیزهای خوب تغذیه می شود

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را بخواند حقتعالی او را روز قیامت مبعوث کند در حالی که مومن و موحد باشد و نشور را تصدیق نماید و اورا بی حساب به بهشت برند وهرکه این سوره را بخواند هرگز الله اورا عذاب نکند و اورا حساب نکند ومنزل او در فردوس اعلا باشد و اگر همراه خود داشته باشد حشرات زمین نزد او نیایند وهرکس آن را بخواند خاندانش زنا کار نشوند و هفتاد هزار ملائک در تشییع جنازه وی شرکت کنند و برایش دعا و مغفرت کنند تا که در قبر اورا جای دهند
با توجه به وقوع زلزله خواندن نماز آیات واجب است. بر اساس احکام شرعی، عوامل وجوب نماز آیات عبارت است از: کسوف خورشید و خسوف ماه، زلزله و هر حادثه غیرعادى که باعث ترس بیشتر مردم شود؛ مانند بادهاى سیاه یا سرخ و یا زرد که غیرعادى باشند، تاریکى شدید، فرو رفتن زمین و ریختن کوه، صیحه آسمانى و آتشى که گاهى در آسمان ظاهر مى‌‏شود.
نماز آیات را به چند شکل می‌توان خواند؛
اول؛ نماز آیات دو رکعت است و در هر رکعت پنج رکوع دارد. دستور آن این است که نمازگزار
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند آن شب منفصل در حفظ الله و امان اوست وهرکه در زوز بخواند در آن روز مکروهی به وی نرسد و آنقدر از خیر دنیا و آخرت به او عطا شود که بر دل کسی خطور نکرده و به آن آرزو نرسیده باشد اگر این سوره در پارچه سفید گذاشته و با خود نگه دارد از حشرات زمین و صدمه تیر و سنگ و آهن حفظ شود
بسم الله الرحمن الرحیم
ختم 1= از روز جمعه شروع کرده روزی سه بار یس بخواند تا روز پنج شنبه و هر روز بعد از آنها دعای یامن تحل به عقد المکاره را بخواند و به جهت دشمن سه شنبه شروع کند وجهت عزت یک شنبه و جهت معیشت پنج شنبه
شب نیمه شعبان سه بار یس را بخواند مرتبه اول طول عمر و بار دوم عافیت از بلا و بار سوم توفیق انجام وظیفه و هر بار بعد از آن یامن تحل را بخواند

ختم 2= در یک مجلس 21 بار یس بخواند ودر خاتمه دعایی که در با لا ذکر شد

ختم3=  روز جمعه صد صلوات
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را هر سه روز یک بار بخواند آن سال بسر نیامده به زیارت بیت الله الحرام مشرف می شود واگر در سفرفوت کند داخل بهشت شود هرکه این سوره را بخواند ثوابش برابر کسی است که حج و عمره  به جا آورده باشد اگر این سوره را در آب شسته و آب را به خانه والی یا قاضی بپاشد به قصد تبعید او وی بیرون شود .جهت ظهور غایب و آمدن او و دزد برده وظهور معادن و اطلاع بر عاقبت کارها شب پنج شنبه  در یک مجلس 201 بارآیه 22 تا 69 را بخواند
در این سوره
به چند روش می توان نماز آیات را به‌جا آورد:
روش اوّل: بعد از نیت و تکبیرة‌الاحرام، حمد و سوره خوانده شود و به رکوع برود، سپس سر از رکوع برداشته و دوباره حمد و سوره را بخواند و به رکوع رود، و باز سر از رکوع بردارد، و حمد و سوره بخواند و به رکوع رود، و سپس سر از رکوع بردارد، و همین‌طور ادامه دهد، تا یک رکعت پنج رکوعی که قبل از هر رکوعی حمد و سوره خوانده است انجام دهد، سپس به سجده رفته و دو سجده نماید، و بعد برای رکعت دوم قیام کند، و مانند رکعت اول
                       40 مرتبه سوره حمد (فاتحه) را به کاسه آبی بخواند و آن را به تبدار بپاشند شفاء یابد ((162))

بسم الله الرحمن الرحیم
 هرکه این سوره را در نوافل بخواند حقتعالی در روز قیامت (بعث) رویش را نورانی کند و دندان های او را
خندان و چشم او را روشن فرماید و آن چنان با روی درخشان و دندان خندان و چشم روشن به بهشتش
برند هرکه این سوره را تلاوت کند حقتعالی او را بیامرزد و از جمله کسانی باشد که به حق وصبر وصیت
کرده باشد هرکه بخواند خاتمه او به صب
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره ر ا قرائت کند روز قیامت بر هشت در بهشت اورا می خوانند و گویند از هر دری که خواهی در آی . اگر آیات 29 و 30 را در چهار پارچه نو پاک از پنبه نویسند و در میان متاع تجارت نهد سود بسیار می برد و اگر درشب بخواند در حفظ الله باشد و در روز بخواند به وی مکروهی نردسد و ازخیر دنیا و آخرت به او آنقدر عطا شود که به قلب او خطور نمی کند
                                                 رفع تب: یرید الله ان یخفف عنکم و خلق الانسان ضعیفا ((66))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه تلاوت کند الله اورا از ترس دنیا و مفرغ روز قیامت ایمن سازد وهرکه بخواند نا شما ر به او حسنه بخشند واگر هر شب بخواند الله اورا ازفزع آخرت ترس دنیا رهایی بخشد و هرکه آن را در کاغذی نویسد و به آب زمزم یا باران بشوید و بیاشامد محبوب و مرکم شود و قوه حافظه او قوی شود و جهت خلاصی از مهلکه سه بار بخواند
۱.  کتابخانه بریتانیا: این کتابخانه در لندن واقع شده و در سال ۱۹۷۳ تاسیس گردیده است. در این کتابخانه بالای ۱۵۰ میلیون نسخه کتاب موجود است. اگر یک فرد روزی ۵ کتاب بخواند ۸۰۰۰ سال طول میکشد تا تمام کتابهای آن را بخواند.
۲. کتابخانه کنگره: این کتابخانه در واشنگتن آمریکاست و بیش از ۱۴۰ میلیون نسخه کتاب و سند در آن جای گرفته است.
۳۰ کتابخانه سلطنتی کپنهاک: این کتابخانه در سال ۱۹۹۹ در کشور دانمارک تاسیس شده است. به خاطر معماری خیره کننده آن به الماس س
کتاب برای فرزندم صالح
اما در کل اولین اثری که منتشر کردم کتاب "برای فرزندم صالح" بود البته به صورت ناشر مؤلف.

شماره شابک: 3-9252-06-964-978بـرای فرزندمـ صــالـح (اولین اثر به چاپ رسیده مولف)تاریخ تالیف: سال بیداری اسلـامی (اوایل 1390 هـ ش)چاپ اول: بهار 1395 هـ شچاپ دومـ: تابستان 96نویسنده: بهروز شهرکی
ناشر: مؤلفمشخصات ظاهری: قطع پالتویی، 87 صفحه
ظاهرا کتاب بسیار کوچکی است اما اگر با دقت خوانده شود انسان را به اساس همه‌ی سعادتها میرساند.
تقدیم به تو که حس ن
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکس این سوره را بخواند میان او و ابلیس حائلی بوجود آورد و آدم شفیع او باشد . 
هرکس بخواند در قیامت او را حساب نکنند  اگر همراه خود داشته باشد از گزند ه و درنده و دشمن و ضلالت ایمن شود و از جمله الذین لا خوف علیهم و لا هم یحزنون (کسانی که  خوف و ناراحتی برایشان نیست ) خواهد بود 

درختی هستم که شاخه هایم را به آغوش می گیرم 
که مبادا هوس کنند و بال در دل آسمان بگسترانند .
رودی هستم که رفتنم را به مرداب دلم می ریزم
که مبادا هوس کند و دل به دریا بزند  .
پرنده ای که هنوز میتواند بخواند اما نباید بخواند .
آوازم را در کلماتم حبس می کنم .

مرده ام پیش از آنکه بانگ مرگ مرا سر دهد زندگی ...
به من گفته اند دیگر مجاز به صرف حال نیستی . فعل بودن ات دیریست بعید شده است 
روح وحشی
                                                       رفع تب:ربنا اکشف عنا العذاب انا مومنون((67))
بسم الله الرحمن الرحیم
این سوره را قتال نیز گویندهرکه این سوره را بخواند هرگز در دین الله شک نمی کند واز شرک و کفر  محفوظ است وبعد از فوت الله هزار فرشته را به قبر او فرستد تا بر او نماز گذارند و ثواب به او دهند ودر هنگام حشر تشییع او کنند تا او را نزد الله به موقف او حاضر کنند و هرکه می خواند جان و مال او حفظ شود بداند که باید این سوره را تلاوت کند هرکه آن را
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند از دین وقرض دنیا رها شود این سوره هفتاد نوع بلا که خوارترین آنها جنون و جذام و برص است را رفع می کند هرکه بخواند در بهشت عدن که وسط بهشت است ساکن شود وبه او مزد کسی را دهند که در وقت مرگ وصیت نیکو کرده است هرکه این سوره را در دیوار باغ نهد میوه آن زیاد شود و ا گر در منزل خصم قرار دهند جماعتشا ن متفرق شود
خب بریم سراغ معرفی یک کتاب:
تولستوی و مبل بنفش
نینا تصمیمی میگیرد یک سال هر روز یک کتاب بخواند. وقتی صفحات اول کتاب بودم با خودم گفتم چه کار سختی، هر روز یک کتاب را تمام
کردند یعنی هیچ وقت دیگه ای برای بقیه کارهایت نیست.اما نینا تمام یک سال کتاب خواند و حتی من را هم بیشتر از قبل عاشق کتاب 
کرد.
قبل از این کتاب، کتاب لذت خواندن در عصر حواس پرتی را خواندم و اینجا اعتراف میکنم که کتاب تولستوی و مبل بنفش دقیقا حرف های 
کتاب قبلی را زد اما جذاب تر و سا
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند هفتاد هزار فرشته برایش صلوات فرستند به تعداد آیاتش . در قیامت در سایه الله باشد و از میوه بهشتی تناول کند و آب کوثر بیاشامد ودر چشمه سرسبیل غسل نماید 
هرکه بخواند در قیامت از ایمن شدگان باشد و روی آتش را به چشم نبیند 
بهانه های خدا برای بخشش بی حساب:
۱.  روزه دار با خرمای حلال افطار کند ثواب نمازش ۴۰۰ برابر شود.
۲. در لقمه اول افطار بگوید بسم الله الرحمن الرحیم یا واسع المغفره اغفرلی تا خدا او را بیامرزد.
۳.برای آمرزش گناهان ۴۰ ساله هر شب این دعا(ی کوتاه) را بخواند : اللهم رب شهر رمضان...یا رحمن یا علام
۴. برای آمرزش ۷۰۰۰۰گناه هر شب ۲ رکعت نماز بخواند بعد از حمد ۳ توحید و دعای مختصر سبحان من هو حفیظ ... 
۵. برای داشتن ثواب کسی که در راه خدا در خونش بغلطد موقع افطار
ونیز فرمود ع هرکس یکروز تما بر او بگذرد ونمازهای پنجگانه را بخواند ودر ان نمازوقل والله احد نخواند باو شود ای بنده خدا تو از نماز گزران نیستی و نیز فرمود ع هر که ایمان بخدا و روز جزا دارد خواندن قل هوالله احد را دنبالهر نماز واجب از دست ندهد زبرا هر کس انرا بخواند خداوندخیر دنیا واخرت را برای او فراهم کند وپدر ومادر شرا و هرکه از اندو متولد شده بیامرزد 
بشربن غالب  اسدی از حضرث حسین بن علی  ع حدیث. کند که فرمود هر کس یک  ایه از کتاب خدای عزوجل را در نمازش در حال ایستاده  بخواند در برابر هر حرفی خداوند  صد حسنه برایش بنویسدو اگر در عیر از نمار بحوابد بهر حرفی ده. حسنه بنویسد  واگرفران،  گوش دهدبهر حرفی یک حسنه برایش بنویسداگر فران  را  شبانه ختم  کند فرشتگان تا صبح. برای او رحمت فرستندو یک دعای مستجاب شده نزد  خداوند دارد و این دعا یا ختم فران برای او بهتر. است  ار انچه  میان زمین  اسمان. است 
وسط حرف هایش فهمیدم که اسم برادرش آوات است ، همان اسم شیرین کردی که معنای عزیزترش مرا جذب خود کرده بود . آوات یعنی امید و آرزو . اسمی مشترک بین دختر و پسر است. آوات برای من یعنی امیدی که به زندگی دارم ، یعنی آرزوهایی که به انتظار برآورده شدن نشستم . آوات برای من یعنی خود ارزش زنده ماندن و زندگی کردن . 
از تو مینویسم فرزندم . از تو که نمیدانم از تبار کدام دهه ای ، از دیار کدام شهری . از تو مینویسم چون از تو نوشتن یعنی امید و آرزو برای به تو رسیدن .
قال رسول الله - صلّی الله علیه و آله - : 
پیامبر اکرم - صلّی الله علیه و آله - فرمود: ای سلمان بر تو باد تلاوت قرآن، به درستی که تلاوت قرآن کفاره است برای گناهان و حجاب از آتش و امان از عذاب است و برای کسی که قرآن می خواند به ازای هر آیه ثواب صد شهید نوشته می شود. «بحار الأنوار، ج ۹۲، ص ۱۷»
قال رسول الله - صلّی الله علیه و آله - :   پیامبر اکرم - صلّی الله علیه و آله - فرمود: کسی که ده آیه در یک شب بخواند، نوشته نمی شود از غافلین و هر کس پنجاه آیه بخواند د
                             رای نجات فوری از قرض سنگین  1002 مرتبه «سُبحانَ ا...وَ بِحَمدِه سُبحانَ ا...العَظیم((120))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند نمیرد مگر سیراب و مبعوث نشود مگر سیراب و در بهشت نرود مگر سیراب . هرکه این سوره را بخواند ثوابش بقدری باشد که از اول عمر تا آخر عمر به نماز فریضه مشغول بوده باشد وهر سال انگار حج و عمره به جا آورده باشد هرکه بخواند اورا باز داشتن و حساب قیامت نباشد مگر به قدر نماز نوشته آنگاه حق تعال
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند نمیرد تا قائم آل محمد را درک کند و از یاوران وی شود هرکه بخواند دلش نرم شود نسبت به پدر ومادر و الله او را دو قنطار مزد در بهشت دهد که هر قنطار 1200 اوقیه می باشد وهر اوقیه از دنیا و هرچه در  آن است بهتر باشد . برای هر مشکلی هفت بار پشت سرهم این سوره را خواند مهم او بی فاصله کفایت شود
                              طاغوت: یوم تاتی نفس تجادل عن نفسها و توفی کل نفس علمت وهم لا یظلمون((95))

هرکه این سوره را بخواند از شک و نفاق بری می شود واگر بر دمل بخواند شفا یابد هم چنین برای رفع درد چشم یا هر دردی یا جراحتی موثر است
               خواندن سوره والعصر برای از بین بردن اندوه و غم و حزن می باشد. اگر به تبدار بخواند خوب شود.((170))

بسم الله الرحمن الرحیم
این سوره ربع قران است هرکه این سوره را بخواند حقتعالی او را و پدر و مادر و تمام اولاد اورا بیامرزد و
اگر در لوح محفوظ شقی باشد اسم اورا از دیوان اشقیاء ( تبهکاران) محو کند ودر دیوان سعداء(خجسته)
بنویسد و تا زنده باشد شهید است و شهید بمیرد و شهید مبعوت شود در قران سوره ای نیست که
شیطان از این سوره دشمن تر داشته باش
⚜️ لمعه – تدریس متن شهید اول  استاد حائری ♻️ کتاب الطهارة♻️ کتاب الصلاة♻️ کتاب الزکاة♻️ کتاب الخمس♻️ کتاب الصوم♻️ کتاب الحج♻️ کتاب الجهاد♻️ کتاب الکفارات♻️ کتاب النذر♻️ کتاب القض♻️ کتاب الوقف♻️ کتاب العطیة♻️ کتاب المتاجر♻️ کتاب الدین♻️ کتاب الرهن♻️ کتاب الحجر♻️ کتاب الضمان♻️ کتاب الحوالة♻️ کتاب الکفالة♻️ کتاب الصلح♻️ کتاب الشرکة♻️ کتاب المضاربة♻️ کتاب الودیعة♻️ کتاب الاجارة♻️ کتاب الجعالة   تعداد جلس
بسم الله الرحمن الرحیم

نماز آیات:
1. نماز آیات به واسطه گرفتن خورشدی - گرفتن ماه ( اگر چه هردو مورد کم باشند و کسی هم
نترسد)-زلزله ( اگر چه کسی هم نترسد) - رعد وبرق - باد های سیاه و سرخ و مانند اینها واجب می
شود

2.نماز آیات دو رکعت است ودر هر رکعت 5 رکوع دارد که بعد از نیت و تکبیر وخواندن حمد وسوره به رکوع
می رود و سر از رکوع برداشته دوباره حمد وسوره را بخواند و به رکوع برود تا 5 بار این کار را بکند بعد از
بلند شدن ا ز رکوع پنجم دو سجده را انجام داده و ر
ازدیاد محبت: والف بین قلوبهم لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم ولکن الله الف بینهم انه عزیز حکیم ((70))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه بخواند الله بر او در  روزیش وسعت دهد و الله پرونده او را به دست راستش دهدو حساب او آسان شود . هرکه این سوره را بخواند جان دادنش آسان شود واگر بشوید و آبش را بیاشامد هر دردی که در شکم یا دهن او باشد یا هر ترسی که داشته باشد بر طرف شود واگر دهان طفل را به آن آب بشویند دندانش آسان در آید و درمان بیچاره با ده با
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند الله به عدد هر تصدیق کننده نوح و هود و صالح و شعیب و لوط و ابراهیم وموسی و هر تکذیب کنند ه آنها ده حسنه برایش نویسد و روز قیامت از سعیدان باشد و در زمره پیامبران محشور شود و حسابش آسان رسیدگی شود و هیچ کس در آن روز به گناهش عارف نشود اگر این سوره را برای هر حاجتی 13 بار بخواند بر آورده شود واگر آیه 11 تا 43 را بر تخته نوشته در کشتی یا ماشین یا هواپیما قرار دهد این وسیله از غرق و تصادف ایمن شود و مرکب حفظ
بسم الله الرحمن الرحیم 
هر کس این سوره را بخواند بعدد یهود و نصرانی زنده ده حسنه به ازای هریک برایش نویسند و ده درجه او را بالا برند . جهت فتح امور آیه اللهم ربنا انزل علینا مائدته من السما تکون لنا عیدا لاولنا و اخرنا و آیه منک و ارزقنا و انت خیر الرازقین را تا چهل روز هر روز ۵۰ بار بخوانید 
اگر بخواند هرگز مشرک نشود و ظالم نشود و اگر همراه خود داشته باشد از درد و ورم عافیت یابد و اگر در صندوق یا متاع نهد ا ز ضایع شدن و دزد بردن ایمن شود 
برای شفاء مریض  40 بار سوره حمد را به مقداری آب بخوانند و صدقه ای بدهند به فقیر و از او بخواهند دعا کند عافیت یابد((164)).

بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را فرائض بخواند فرشتگان و حیوانات و جمادات اززمین صاف و کوهها و سنگ و کلوخ
وغیر آن که در عالم باشد برای او گواهی دهند که او از نماز گزاران است در قیامت منادی از جانب رب
العزة بشهود ندا کند شما بر بنده ام راست گفتید من شهادت شما را قبول می کنم بنده مرا به بهشت
در آورید و اورا محاسبه می کنید
                                                        لا اله الا الله سبحانک الغفور الودود    ((118) )

بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند از شر جن وانس در امان باشدو اورا در زمره مومنان نویسند هرکه بخواند در کارنامه اعمالش نویسند از مشرکان نیست و بین او و پیامبر آشنایی اندازند وهرکه جهت خصم بخواند بر او غالب شود واگر با صاحب دمل همراه کنند شفا یابد
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه  این سوره را بخواند نمیرد تا از آن به او رسد چیزی که او را در جان و مال وفرزندش بی نیاز کند ودر آخرت از اصحاب عیسی بن مریم باشد ودر آخرت به او مثل سلیمان بن داود در دنیا داده شود هرکه بخواند به عدد تکذیب کنند و تصدیق کننده زکریا ده حسنه به وی رسد هرکه این سوره را در شیشه پاک در منزل نگه دارد اصلا بدی به اهل آن خانه نرسد وخیر آن بسیار گردد و اگر آن را در آب شسته آب را بنوشد هر ترسی که دارد از بین رود
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را بخواند حقتعالی به عدد هرکه تصدیق موسی و تکذیب او را کرده ده حسنه برایش نویسد وهیچ فرشته ای در آسمان و زمین نماند مگر روز قیامت برای او گواهی دهد که صادق و مصدق بوده است هرکه این سوره را بخواند حسناتش ناشمار باشد وهرکه آن را همراه شخص گریز پا کند از گریختن محفوظ بماند وهرکس درد جگر یا درد شکم داشته باشد بر خود این سوره را آویزد شفا یابد واگر درد مندی بشوید و بخورد شفا یابد
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکس این سوره را بخواند مثل این است که صدقه به هر وارث مستحقی داده باشد یا مثل ثواب کسی که از اسیری و بندگی فردی را آزاد کرده باشد در مشیت الله از کسانی باشد که گناهانش آمرزیده و حق سبحان از او خشنود شود هر جمعه که بخوانید از فشار قبر ایمن شوید اگر کسی چیزی گم کرده باشد در جای گمشدن آیه 58 سوره نساء یعنی : ان الله یامرکم .... را در آب بخواند و در آنجا بپاشد گمشده پیدا شود
                                            ضد وسوسه: والذین یجتنبون کبائر الاثم و الفواحش((78))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را قرائت کند الله برایش خیر دنیا و آخرت را جمع کند و هرکه در سفر بخواند از آفات سفر سالم بماند واگر زندانی این سوره را زیاد بخواند از زندان رها شود
                                                                  جهت دفع بلا: آیه 128 سوره توبه((64))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را در فرائض و نوافل بخواندالله اورا از آمنین روز قیامت بر انگیزد و او را الله در زیر عرش خود سایه دهد واورا آسان محاسبه کند و کتابش را به دست راستش بدهد وهرکه شب جمعه بخواند الله به هر حرفی ثواب آزاد کردن صد بنده به او بخشد و هفتاد هزار ملک برایش آمرزش خواهند والله او را بیامرزد
وهرکه بخواند در بهشت خان
حس معتادی را دارم که تابستان بهش اجازه دادند راحت باشد، ولی حال بر بدن زدن نداشت و پاک شد. حالا که قرار است درس بخواند، توی دست یکی از همکلاسی هایش مواد میبیند و وسوسه میشود، فقط یه نمه.....
حالا دوباره گرفتار شده، سردرد و تپش قلب گرفته و سرجایش بند نیست و به دوست و آشنا و کلاس بغلی و معلم ادبیات رو انداخته که شده حتی یک ورق کتاب به دستش برسانند!!!!
                      ازدیاد دوستی:و ان یریدوا ان یخدعوک فان حسبک اله هو الذی ایدک بنصره و بالمومنین((69))
بسم الله الرحمن الرحیم
هر که این سوره را در هر شب یا هر روز بخواند از جمله زوار سید انبیا باشد وهرگاه این سوره رابر مصروع آویزد شیطان از آنجا بگریزد. هرکه بخواند از زوار پیامبر باشد
10 رمان "عاشقانه" ای که هر کس باید بخواند
اگر از آنهایی هستید که فکر می کنید عشق به این است که از صبح تا شب بروید پارک و سینما و بازار و کافی شاپ و مثل قناری ها چه چه بزنید و خانه ای بسازید در و دیوارش همه نور، معلوم است که در کل عمرتان یک روز هم عاشق نبوده اید.
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، اگر از آنهایی هستید که فکر می کنید عشق و نامزدی به این است که از صبح تا شب بروید پارک و سینما و بازار و کافی شاپ و یک گل دست تان بگیرید و با هم قرار بگذارید که در
خاطره بد آموزی کتاب
خاطره بد آموزی کتاب

خاطره بد آموزی کتابنخوانده بودمش…فقط از یک فرد فهیم تعریفش را شنیده بودم.کتاب را به چند نفر دادم که بخوانند…یک نفر که کتاب را پس آورد و گفت این چه کتابی است؟ بدآموزی دارد!آنقدر ترسیدم که همان روز شروع کردم به خواندن کتاب…به هرجای کتاب که می رسیدم باخودم می گفتم: عه عه عه این جایش بدآموزی دارد.اما جلوتر که می رفتم می دیدم آنکه مسئله ی خاصی نبود…کلی موقع خواندن کتاب با خودم حرف می زدم:اینجا؟
خب اینجا
مرحوم مرتضوی:
برای دیدن صاحب الامر همچنان که مرحوم مجلسی نیز در حدیثی در بحار ذکر کرده است این عمل را انجام دهد.ابتدا شش عدد نماز دورکعتی بخواند که مجموعاً دوازده رکعت خواهد شد بعد از «حمد» در تمامی رکعات سوره توحید را بخواند سپس صلوات فرستاده و بگوید:«سلام علی آل یاسین ذلک هو الفضل المبین من عند الله و الله ذوالفضل العظیم  امامه من یهدیه صراطه المستقیم قد اتاکم الله خلافته یا آل یاسین (و صلی الله علی سیدنا محمد النبی و آله الطاهرین)» این عم
           ضد کافر: ربنا و لا تحملنا ما لا طاقة لنا به و اعف عنا واغفر لنا و ارحمنا  انت مولئنا فانصرنا علی القوم  الکافرون((94))

بر هر شیعه لازم است هر شب جمعه این سوره و سوره اعلی را بخواند و در نماز ظهر جمعه هم این سوره و منافقین را بخواند تا به شیوه رسول عمل کرده باشد هرکه صبح و شب این سوره را بخوانداز وسوسه شیطان ایمن شود
رزق و روزی هر کسی را خداوند بزرگ عطا میکند پس گام خود را بردارید تا خداوند نیز رزق و روزی شما را عطا کند.
1. ختم سوره واقعه جهت وسعت رزق :
جهت وسعت رزق ومعیشت از شب شنبه ، هر شب سه بار سوره مبارکه واقعه را بخواند وشب جمعه 8مرتبه بخواند واین عمل را پنج هفته بجای آورد وقبل از هر بار خواندن سوره این دعا را بخواند:
اَللَّهُمَّ ارْزُقنا رِزْقاً حَلاَلاً طَیِّباً مِنْ غَیْرِ کَدٍّ اِسْتَجِب ْ دَعْوَتَنَا مِنْ غَیْرِ رَدٍّ وَ اَعُوذُ مِنَ الْفَضِیحَ
فرزندم
جنسِ محبت به مظلوم با جنسِ محبت به مقتدر، متفاوت است...
انسانهای مظلوم (ضعیف) محبتی از جنس ترحم در انسان بر می انگیزانند
و انسانهای مقتدر محبتی از جنس عشق در انسان بر می انگیزانند...
و انسانهای مقتدرِ مظلوم (مستضعف) هر دو احساس را در انسان برمی انگیزاند...
و اقتدار و عزت جز در سایه حق و ولایت حق حاصل نمیشود...
علت اینکه انسانهای مقتدر از خلق الله دلبری میکنند این است که ابتدا از خدا دلبری کردند... و همین موجب اقتدارشان هم میشود...
فرزندم بکوش

فضیلت #بسیار_مهم قرائت سوره مبارکه #توحید بعد از هر نماز 
محدث والا مقام مرحوم ثقه الاسلام #کلینی " رضوان الله تعالی علیه " به سند معتبر از #امام_صادق (سلام الله علیه) روایت کرده: 
هرکه به خدا و روز قیامت ایمان دارد باید پس از هر نماز واجب خواندن سوره قُلْ هُوَ اللَّه أحَد را ترک نکند، به یقین هرکه آن را بخواند خدا خیر دنیا و آخرت را برای او گرد آورد و پدر و مادرش را و هرکه از پدر و مادرش پدید آمده می‌آمرزد؛و در حدیث دیگری وارد شده: هرکه پس از نم
 چگونه فرزندمان را به ریاضی علاقمند کنیم
چگونه فرزندم را به ریاضی علاقمند کنم
؟ خیلی دوست دارید بدانید چگونه می توانید فرزندانتان را از همان کوچکی به
ریاضی علاقه مند کنید؟ ما به شما می گوییم تنها راه علاقمند کردن کودک به
ریاضی، این است که ریاضی را در زندگی روزمره تان وارد کنید.
به این صورت که هر روز با کودک خود در مورد ریاضی صحبت کنید. درست همانطور که سعی می کنید هر روز به کودک خود چیزهای دیگری بخوانید.
بخش اول: وجود ریاضی در زندگی روزمره
1-
 حضرت قرانباقر ع  فرمود هر که  قراندر حال. ایستاده در نمازش بخواهد خداوند به حرفی پنجاه حسنه برایش  بنویسد وهر که قران در غیر از نمازش بخواند بهر حر فی. ده.  حسنه. برایش بنویسند   الن محبوب گویدمن مانند همبن حدیث  رااز معاد بن مسلم یکی از راویان حدیث   شنیدم  2 حضرت صادق ع فرمود چه باز میدارد تاجری را که در بازار مشغول.بتجارت است از ابنکه چون شب هنگام  بخانه باز میگردد نخوابد تا یک سوره از قران بخواند  بجای هر ایه که میخواند. برایش ده حسنه نو
این سفارش های پدری ست به فرزندش...
فرزندان ،آرزوهای درازی دارند که به آنها نمیرسند
در راهی میروند که به نابودی می رسد
فرزندان انسان...
نشانه گاه تیر دردها
اسیران روزگار
تیررس رنج ها
بندگان دنیا
معامله گران هیچ و پوچ
و برنده های رقابت فنا و زوالند
فرزندان انسان
دربند مرگ
ناگزیر از رنج
همدم اندوه
آماج بلا
شکست خورده شهوت
و جانشین مردگانند...
فرزندم!
این روزها میبینم دنیا پشت کرده روزگار سرکش از من میگریزد
و آخرت،نزدیک میشود...
از فکر و ذکر دیگران
#نماز‌_حاجت‌_روز_پنجشنبه
آیت‌الله بهجت قدس‌سره اطرافیان و شاگردان خود را بسیار به خواندن نماز روز پنجشنبه توصیه می‌کردند و می‌فرمودند: «آیت‌الله سید مرتضی کشمیری هر وقت این نماز را می‌خواند، هدیه‌ای برای او می‌رسید».
شیوه خواندن نماز از کتاب جمال‌الاسبوع سیدبن‌طاووس
چهار رکعت (دو نماز دورکعتی)
1⃣ در رکعت اول بعد از حمد ۱۱بار سورۀ توحید2⃣ در رکعت دوم بعد از حمد ۲۱بار سورۀ توحید
3⃣ در رکعت سوم بعد از حمد ۳۱بار سورۀ توحید4⃣ در رکعت چه
با خوندنِ کتابِ دیروزیِ آدیشی،تصمیم گرفتم از تایم خالیه این روزهام استفاده کنم و کتابِ"مانیفست یک فمنیست در پانزده پیشنهاد"رو شروع و تموم کردم،دوتا کتابی که اخیرا خریده بودم همین کتابا بودن.آدیشی قلم خوبی داره اونقدر ملموس و مهربونانه نوشته که گاها حس میکردم یکی از عمه هام داره باهام صحبت میکنه،شاید در آینده بقیه کتاباشو تهیه کردم.
تعداد کتابایی که توی کتابخونه ی کوچیکم انتظارم رو میکشن،اومد دستم،12 تا!افسوس که اگر همینطور پیش برم تا پای
از عصر که متوجه شدم مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل است به امیرعباس نگفتم تا مطالعات اجتماعی اش را که تا جمعه غروب کش داده است و نخوانده است بخواند. میدانستم اگر تعطیلی فردا را بفهمد کتاب را که میبندد هیچ، تا ۱۲ شب نیز پای تلویزیون و شبکه ی نسیم ولو خواهد بود.‌ درسش را خواند و به موقع هم به رختخواب رفت.
به نظرتان مادری فهیم هستم یا خبیث؟
اعمال روز دحو الارض۱. روزهروز دحوالارض از چهار روزی است که در تمام سال به فضیلت روزه گرفتن، ممتاز است و در روایتی آمده است که روزه اش مثل روزههفتاد سال است؛و در روایت دیگر کفاره هفتاد سال است و هر که این روز را روزه بدارد۲. نمازآن دو رکعت است در وقت چاشت در هر رکعت بعد از حمد پنج مرتبه سوره و الشمس بخواند و بعد از سلام نماز بخواند:لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إِلابِاللَّهِ الْعَلِیِّ الْعَظِیمِ پس دعا کند و بخواند:یَا مُقِیلَ الْعَثَرَاتِ أَقِلْن
                      برای خواب دیدن پیغمبر (ص)  3 شب هر شبی 3 بار بگوید «وَ خَلَقنا لَهُم مَن مِثِل ما یَرکَبون» .((160))

بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند حقتعالی ا و را از فتنه دجال نگه دارد و در قیامت از چرک جهنم ایمن باشد
هرکه این سوره را بخواند حقتعالی در قیا مت میزان اعمال اورا سنگین نماید . جهت مهمات وبر آمدن هر
مطلبی 180 بار مجرب است و جهت وسعت معیشت بنویسد و با خود دارد
در کشور ما به سبب بی توجهی بسیاری از خانواده ها،  بار اصلی تشویق کتابخوانی را باید آموزگاران و مربیان به دوش کشند. مربیان و آموزگاران باید به این باور برسند که کودکان و نوجوانان برای آن که در فراگیری همه درس ها موفق باشند باید بیش از هر چیز در زندگی خود کتاب بخوانند. کودک کتابخوان مطالبی را که می خواند بیشتر درک می کند و در نتیجه بیشتر از خواندن کتاب لذت می برد. هر چقدر که بیشتر لذت ببرد،‌بیشتر می خواند و هر چه که بیشتر بخواند بیشتر درک می کند.
این روزها حتی نسبت به آدم های بزرگتر از خودم هم حس مادری دارم. مثلا همین امروز که پست وبلاگ آسیاب را می خواندم،  دلم حس مادری را داشت که فرزندش را گذاشته توی دنیا و رفته پی ادامه ی مسیر جاودانگی اش. می خواستم به فرزندم بگویم، آرام باش فرزندم، با قوت ادامه بده، عشق جاری شده بین ما تنها شمه ای از عشق بی کران خدا به مابوده و هست.
به تو از این جهت که مادری عاشقانه همه جوانب جسم و جانت را در آغوش پر مهر پرورانده تا قد و قواره ات از هیکل زنانه ی او درشت
باسمه تعالی
دعا های قرآنی
امن یجیب
غزل۲
عبادت کن خدا ی کبریا را
پذیرش می کند ذکر و ثنا را
بخوانم من دعا امن یجیبا
شفا ده ای خدا هر بینوا را
اگر چه آیه همسان دعا نیست
ولی مردم بخوانندش دعا را
بود مضطر امیدش حق تعالی
ندارد جز خدا یاری جدا را
بده حاجت مرا، حاجت روایی
شکسته دل بخواند در ادا را
بخواند این دعا را در مصیبت
بدست آرند بیماران شفا را
گروهی راه دیگر بر گزینند
خدایا کن هدایت این گدا را
خدا احسنت گوید بر تو انسان
طلب کن حاجت خود، از خدا را
بگ
                             برای آرامش و بردباری و صبر در مشکلات  در هر روز 88 مرتبه  « با حَلیم » ((121))

بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند از دوستان الله باشد و در بهشت در سایه رحمت حقتعالی و کرامت جلیل او قرار گیرد و از مقربان درگاه باشد هرکه بخواند روز قیامت شاد و خندان باشد و هرکه با خود دارد در سفر خیر زیاد به او رسد و مهماتش بر آید و اگر سه روز هر رزو 7 بار بر چشمه خشک خوانده شود آب آن چشمه بسیار شود و اگر چیزی در جایی نهان کرد
حضرت صادق ع فرمود صاعقه ها بکسی که ذکر خداگوید ذاکر است اصابت نکند 2 یزید بن معاویه عجلی گوبد من عرض ذاکر کیست فرمود انکه صد ایه بخواند  شرح مجلسی ره گوید یعنی در هر روز وشب صد ایه بخواند یا در هر یک شب و روز حدیث 3 ابو بصیر گوید از حضرت صادق ع پرسیدم از مردن مومن فرمود مومن بهر مردنی میمیرد بوسیله غرق شدن بمیرد بزبر اوار ماندن بمیرد بدرنده دچار گردد و بصاعقه بمیرد ولی این صاعقه  بذکر کننده خدای عزوجل اصابت نکند و نرسد

ﻓﻠﻢ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺪ ﻭ ﺑﺬﺍﺭﺪ ﺟﻠﻮ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ، ﺑﺒﻨﺪ ﻣﺧﻮﺍﻫﺪ ﺍﻦ ﻓﻠﻢ ﺭﺍ ﺟﻠﻮ ﻫﻤﻪ ﺨﺶ ﻨﻨﺪ؟
ﺑﺎ ﻓﺮﺯﻧﺪﻡ ﻄﻮﺭ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﺮﺩﻡ، ﺑﺎ ﻣﺎﺩﺭﻡ و با همسرم ﻮﻧﻪ ﺣﺮﻑ ﺯﺩﻡ؟ ﺍﺮ ﺣﺎﺿﺮ ﻧﺴﺘ ﺍﻦ ﻓﻠﻢ ﺭﺍ ﺑﻘﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺑﺒﻨﻨﺪ ﻌﻨ ﺧﻮﺏ ﻧﺴﺘ !
ﺍﻦ ﺗﻌﺮﻒ ﺍﺯ ﺗﻘﻮﺍﺳﺖ،
یعنی ﺗﻤﺎﻡ ﺍﻋﻤﺎﻟﺖ ﺭﺍ ﺭﻭ ﺳﺮﺕ ﺑﺬﺍﺭ ﻭ ﺑِﺮَﻭ ﺑﺎﺯﺍﺭ، ﺩﻭﺭ ﺑﺰﻧ ﻭ ﺷﺮﻣﻨﺪﻩ ﻧﺸﻮ...
دعایی برای زیاد کردن عشق و علاقه
هر کس این اسم را زیاد بخواند در بین مردم محبوب شود
اگر این اسم را بر چیزخوردنی مانند سیب بخواند و بدمد
به هرکه دهد آن شخص مطیع او شودو اگر به نیت محبت

به کاغذ خطاطی با مشک و زعفران در ساعت مشتری

بنویسد و بر بلندی آویزان کندمحبت مطلوب افزون گردد

یا حَلیمُ یا ذَاالاَناةٌ فَلا یُعادِلُهُ شَیءٌ مِن خَلقِهِ .
و برای دعای رایگان شفاهی میتوانید در اینجا و یا سایتهای دیگرم تقاضا بدید
به دخترى عشق بورز که کتاب بخواند
به دختری عشق بورز که پولش را به جای لباس خرج کتاب کند
دختری که لیست بلندی از کتاب‌ها را برای خواندن تهیه کرده است.
دختری که کارت کتابخانه سال‌های کودکی‌اش را هنوز با خود دارد.
دختری را پیدا کن که اهل خواندن باشد...
تشخیص‌ش سخت نیست
حتماً همیشه در کیفش کتابی برای خواندن دارد.
کسی که به کتابفروشی، عاشقانه نگاه کند
و پس از یافتن کتابی که مدت‌ها در جستجویش بوده، اشک شوق در چشمانش حلقه زند.
کسی که بوی کاغذ کاهی یک
خاطره :از کارایی های فیزیک

از همان نوجوانی هایم، روابط اجتماعی خوبی داشتم اما ارتباط با بعضی ها برایم سخت بود. این یکی هم از همان ها بود! جلو رفتم کتاب را دستش دادم و لبخند زدم و برگشتم. هنوز چند قدمی دور نشده بودم که صدایم کرد. برگشتم به سمتش. گفت: نمی تونم بخونم. خیلی پیامک برام میاد.یاد شاگردانم افتادم. گفتم من خودم معلم فیزیکم، برای بچه های کلاسم از این کتاب ها بردم. خیلی خوششون اومد. حیفه نخونی!با تعجب بسیار نگاهم کرد: به شما نمی خوره معلم ب
 جهت توکل: دعوئهم فیها سبحانک اللهم و تحیتهم فیها سلم و ء اخر دعوئهم ان الحمد رب العاالمین  انی توکلت علی الله ربی و ربکم ما من دابة  الا هو اخذ بانصیتها ان ربی علی صراط مستقیم((93))
هرکه در خواندن این سوره مداومت کند حقتعالی او را درصف ملائکه و انبیا جای دهد هرکه بخواند این سوره را که به عیسی هم معروف است عیسی (ع) برایش استغفار کند و برایش صلوات فرستند تا زمانی که در دنیا باشد و روز قیامت رفیق او باشد واو را ثواب حوریان دهند وهرکه در سفر بخواند ح
                                   لا اله الا الله سبحان الصمد الاحد
بسم الله الرحمن الرحیم
جهت رفع درد گوش آیه های زیر را همراه خود داشته باشد:
واذا قری القران فاستمعوا له و انصتوا لعلکم ترحمون -کان لم یسمعها کان فی اذنیه وقرا فبشره بعذاب
الیم (204 اعزاف - 7 لقمان)
جهت رفع خارش گوش و جسم خارجی : آیه را برگوش بخواند و بدمد
یس والقران الحکیم  - کان لم یسمعها کان فی اذنیه و قرا فبشره بعذاب الیم ( 1 یس- 7 لقمان)
برا ی رفع سنگینی گوش: از لو انزلنا هذاال
↶بـرنـامـه عبـادی هر مـاه بـارداری↷
1⃣ مـاه اول مـاه قلـب اسـتچون چهار هفته اول زندگی جنینقلب فعالیت خود را آغاز می‌کند.
↫◄ روزهای پنج‌شنبه و جمعهسوره #یس و #صافات بخواندو به شکم بدمد
↫◄ صبح‌ها کمی سیب شیرین بخورد روزهای جمعه قبل از صبحانه انار میل کندو قبل از طلوع آفتاب اندکی از تربت بخورد 
↫◄ نمازهای یومیه را در اول وقت بجا آوردو قبل از نماز حتماً اذان و اقامه بگویدو دستانش را روی شکم بگذارد 
↫◄ هر روز بر دو عدد خرماسوره #قدر بخوان
                                                لا اله الا الله سبحان الشافی الکافی
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه را بول بسیار آید در اول صبح ناشتا هفت بار از آیه لو انزلنا هذا القران تا آخر سوره حشر را بخواند
شفا یابد
واگر حبس البول داشته باشد باید زیاد قران بخواند تا رفع شود
اگر عسر البول ( سختی خروج بول) داشته باشد یا دچار قولنج شده باشد آیه زیر موثر است
ثم قست قلوبکم من بعد ذلک فهی کالحجارة او اشد قسوة وان من الحجارة لما یتفجر منه الانها
قسمتی از نامه شهید حاج ابراهیم رضوانی خطاب به مادر گرامی شان :
« امروز خون شهدا بر گردن ماست و ما در مقابل خون شهدا مسئولیت شرعی داریم که به جبهه های جنگ برویم و به جنگ کفر برویم و هرچه زودتر این جنگ را به نفع اسلام تمام کنیم .راهِ آن شهیدان که پدر و مادر خودشان را هنوز ندیده بودند و همانطور می رفتند  و موفع برگشتن فقط پای آنها به دست مادر رسید و یا اینکه فقط سر آنها رسید و مادران همچون آن شهیدان تحمل کردند.از توهم میخواهم مادر اگر من هم نیامدم ،
بسم الله الرحمن الرحیم
قلب قران یس است هرکه آن را بخواند الله صد هزار فرشته به او بگمارد که اورا از هر شیطان  رجیم و از هر آفتی نگه دارد و اگر در آن روز بمیرد به بهشت رود . هرکه بخواند الله برایش به هر خلقی که درد نیا است و هر خلقی که در آخرت است و در آسمان باشد به هر یک هزاران هزار حسنه نویسد و از او مانندآن را محو کند و به او فقر و تاوان و زیر هوار آمدن و  رنج وجنون و جذام و وسواس نرسد و در دی به او ضرر نرسد و از او سکرات موت و اهوان آن را سبک کند و ا
روایت شده که هرکه در هر شب از ماه رمضان سوره «انّا فتحنا لک فتحا مبینا» را در نماز نافله بخواند، در آن سال از آسیب محفوظ میماند.آگاه باش از اعمالى که مستحب است در شبهاى ماه رمضان بجا آورده شود، هزار رکعت نماز در مجموع این ماه است، که استادان و بزرگان علما در کتاب هاى خود، که در زمینه فقه یا عبادات نوشته اند به آن اشاره کرده اند.احادیث در باب کیفیت بجا آوردن آن مختلف است، آنچه موافق روایت ابن ابى قرّه از امام جواد علیه السّلام است، و شیخ مفید در
بسم الله الرحمن الرحیم
1. نماز های ماه رجب:جنگ با کافران در این ماه حرام است و رجب نام نهری در بهشت است که از

شیرسفید تر و از عسل شیرین تر است وهرکه در این ماه روزه بگیرد از آن نهر بنوشد

2.هرشب دو رکعت شامل حمد وسه بار کافرون ویک توحید بخواند و بعد بگوید: لا اله الا الله و حده لا
شریک له و له الملک و له الحمد یحیی و یمیت و هو حی لا یموت بیده الخیر و هو علی کل شی قدیر
والیه مصیر ولا حول ولا قوة الا بالله العلی العظیم و لا حول ولا قوة الا بالله اللهم
دانلود کتاب صوتی هنر رزم اثر سون تزو

دانلود فایل

دانلود رایگان کتاب صوتی هنر رزم اثر سون تزو :: دانلود کتابketabdownloadpdf.blog.ir › tag › دانلود رایگان کتاب ...۲ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «دانلود رایگان کتاب صوتی هنر رزم اثر سون تزو» ثبت شده است - دانلود کتاب.
دانلود کتاب صوتی هنر رزم | دکه علمیdakeelmi.ir › product › دانلود-کتاب-صوتی-هنر-رزمدانلود کتاب صوتی هنر رزم نسخه کامل و بدون سانسور. هنر رزم. کتاب صوتی . کتاب صوتی Art Of War. سان تزو نویسنده کتاب هنر رزم خواند
 معاویه بن عمار گوید امام صادق ع بمن فرود هرکه قران بخواند او بی نیاز شود و نیازی پس از نیست وگرنه اگر قران بی نیازش نکند هیچ چیز اورا بی نیاز نکند 9. حضرت باقر ع فرمود رسولخدا فرمود ای گروه قران خوانان از خدای عزوجل بپر هیزید در انچه از کتاب خدا بشما. داده  است زیرا که من مسعولم و شما هم. مسعولید من از. رساندن و تبلیغ رسالت  مسعولم و شما  هم  از انچه از قران  وسنت من در بر دارید مسعول هستید
از لحظه ای که پا درون بیت گذاشته ام خورشید یک بار به دور زمین چرخیده و به جای پیشینش بازگشته. یک روز و شب کامل درون بیت بودم و نمی دانم که این میهمانی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. پیش از من کسان دیگری نیز پا درون این خانه گذاشته اند. کلیدداران بیت به قصد غبارروبی و رسیدگی به خدایان سنگی، پیکره تراشانی که خود باید حاصل دسترنج شان را درون بیت سکنی می دادند، بزرگان قبایل و آنان که به دعوت و اجازۀ کلیدداران کعبه پا درون این مکان مقدس گذارده اند. ام

ذکری که ثواب روزه دارد: سبحان الا اله الجلیل سبحان من لا ینبغی التسبیح الا له سبحان الاعز الاکرم سبحان من لیس العز و هو له اهل((58))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند ازخیر دنیا و آخرت به او عطا شود از آنچه به کسی عطا نشده است جز بنی مرسل یا ملک مقرب و داخل بهشت شود با هرکه او دوست دارد و خدمه  واهل بیتش .هر که بخواند الله به وزن کوه های مسخر داود به او ثواب ببخشد و اورا از اصرار بر صغیره و کبیره نگه دارد واگر در وقت کندن چاه آب این آیه
دانلود کتاب هذا کتاب کنزالعلوم مخفی

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
دانلود رایگان هذا کتاب کنزالعلوم مخفی, کواکب و سیارات و ...taktafile.ir › دانلود-کتاب-هذا-کتاب-کنزالعلوم-مخفیدانلود رایگان کتاب هذا کتاب کنزالعلوم مخفی کواکب و سیارات و نقش آنها در سرنوشت 99 اسماء الحسنی مبارک کتاب کنز العلوم مخفی دعای گشایش بخت دختران موکلین ...
دانلود کتاب هذا کتاب کنزالعلوم مخفی - پروژه هاwww.takbook.com › best › دانلود-
بعد از تموم کردن سربازی دیگه وقت خوندن وبلاگ؛کتاب؛ رو  ندارم.و همین طور نوشتن به آینده فکر میکنم به کار
به استخدامی-به ازدواج
اولین استخدامی رو هم اشتباه ثبت نام کردم و کلی خونده بودم
هیچ شد. همه زحمت هام به باد رفت
تو کل اون دو سال سربازی که لپ تاپ می بردم اداره؛ همه اش یا درس می خوندم یا تو وبلاگ ها بودم یا توی توییتر
واقعا تو روزای سربازی روزی سه ساعت وبلاگ می خوندم البته کارم رو هم انجام می دادم همراه با غر غر های رئیس (این کچله)
صبحانه(کله پ
به نام خدا
نمونه سوالاتی از درس ریاضی پنجم را"خانم اکبر" آموزگار محترم و دلسوز این کشور جهت استفاده دانش آموزان عزیز برای اشتراک گذاری در قسمت آموزشِ سایت تفسیرطاهر برایمان ارسال نمودند.

ریاضی پنجم
1_گزینه های صحیح را انتخاب کنید. الف) شکل مربع چند خط تقارن دارد؟
1_4تا2_3تا3_2تا4_یکی
ب) کدام یک از عددهای زیر، بین 0/5 و 0/6 قرار دارد.الف) 0/65ب)0/52ج)0/053د)0/051
ج) در کدام چهارضلعی، قطر ها با هم برابر نیستند؟
1)مربع2)مستطیل3)متوازی الاضلاع4)لوزی
2_ارتفاع یک درو
به نظر من دانشجوی موفّق کسی است که خوب درس بخواند؛ خوب تهذیب اخلاق کند و خوب به ورزش بپردازد. من برای دانشجوی موفّق، سه شاخص دارم. البته ممکن است یک جوان موفّق در خانه، معیارهای دیگری داشته باشد؛ یک کاسب موفّق، یک اداری موفّق، معیارهای دیگری داشته باشد؛ اما دانشجوی موفّق، به حیث دانشجویی، این است: باید خوب درس بخواند، به اخلاق و تهذیب نفس بپردازد، ورزش هم بکند. ۱۳۷۷/۰۲/۲۲

بله فرزندم! عاشقی که فقط شعر و چای و آغوش و تماشا نیست، روزهایی دارد که پوست آدم کنده میشود در دوری و دلتنگی ولی اگر پوست بیاندازی دیگر پروانه ای نحیف نیستی. کرگدنی هستی که شاعری و خستگی را باهم بلد است.عقابی میشوی که پرهایش را با نوکش کنده. تاب آوری را یاد میگیری.
به پسرم : وصیت نامه امام علی به فرزندش امام حسن علیهما السلام (بخشی ازنهج البلاغه)

به پسرم : امام علی (علیه السلام)، نشرمعارف
معرفی:
این سفارش های پدری است که می رود، پدری که می داند لحظه ها می گذرند.فرزندم! گفتم پیش از اینکه عجلم شتابان از راه رسد این سفارش ها را بنویسم و این اوصاف را برای تو ثبت کنم.پسرم! به وصیت من خوب فکر کن.
بریده کتاب(۱):
خیلی‌ وقت ها دعایت را دیر اجابت می کند؛ چون در این تأخیرها پاداش دعا کننده و عطایی که به امیدوار می دهند،
چرا فرزندم بازیگوش است؟
جواب این سوال خیلی راحته...
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) : بازیگوشی در کودکی موجب خرد در بزرگیست.
بیش فعالی فتنه ایست برای نسل تشیع ،که از این طریق نخبه ها را  شناسایی کرده و با قرصهای سرد ناکار میکنند، قرص بیش فعالی که ریتالین نام دارد بعد از 18 سالگی تاثیر خود را بر روی بدن نشان میدهد و بیماریهایی مثل فلجی، ام اس، دیابت، پارکینسون و غیره در فرد به وجود می آورد.سوال:چرا قرصهای ریتالین را بدون نسخه در اختیار مردم قرار

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها